Dom Opieki i Rehabilitacji Comfort Place oferuje swoim pensjonariuszom bardzo szeroki zakres zabiegów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowany i doświadczony personel.

Stosowane w ośrodku zabiegi mają na celu:

  • usprawnianie chorych z dysfunkcją narządu ruchu w chorobach neurologicznych, ortopedycznych, stanach pourazowych, incydentach sercowo-naczyniowych,
  • poprawienie jakości życia osób zdrowych. Zabiegi te działają bowiem wzmacniająco, regenerująco, uspokajająco i relaksująco na organizm. Poprawiają pracę mózgu, wpływając na poprawę pamięci czy zmniejszenie zaburzeń mowy czy równowagi. Likwidują różnego pochodzenia zespoły bólowe, stymulują układ odpornościowy człowieka, przyspieszają regenerację uszkodzonych tkanek.

Podstawowe zabiegi rehabilitacyjne to:

  • elektroterapia, światłolecznictwo, leczenie zmiennym polem elektromagnetycznym i magnetycznym, ultradźwięki, laseroterapia, hydroterapia,
  • zabiegi kinezyterapeutyczne: ćwiczenia bierne, czynno-bierne, wspomagane, pionizacja, ćwiczenia w odciążeniu, czynne w odciążeniu z oporem, czynne wolne, czynne z oporem, izometryczne, nauka czynności lokomocyjnych, ćwiczenia z użyciem wyciągów,
  • różne formy masażu: relaksacyjny, segmentalny, z drenażem limfatycznym.

Cennik usług komercyjnych dla osób nie będących pensjonariuszami ośrodka:

  • Kinezyterapia indywidualna (30 min) – 30 zł
  • Kinesiotaping (1 aplikacja) – 30 zł
  • Światłolecznictwo Sollux (1 zabieg) – 10 zł
  • Laseroterapia (1 zabieg) – 10 zł
  • Terapia ultradźwiękowa (1 zabieg) – 10 zł

Jakie znaczenie ma rehabilitacja w naszym ośrodku?

W naszym ośrodku mieszkają przede wszystkim osoby starsze, w tym także te po zabiegach i hospitalizacji. Wiele z nich potrzebuje profesjonalnego wsparcia ze strony fizjoterapeuty. W naszym ośrodku dobieramy ćwiczenia tak, by były one adekwatne do stanu zdrowia pacjenta i jego możliwości. To ogromna pomoc w procesie dochodzenia do pełnego zdrowia czy zmniejszania dolegliwości, z którymi boryka się senior.

Zabiegi rehabilitacyjne odbywają się w odpowiednio przystosowanych do tego salach. Znajdują się w nich niezbędne maszyny i akcesoria, które ułatwiają wykonywanie ćwiczeń. Przebiegają pod okiem specjalistów, którzy monitorują postępy. Regularne ćwiczenia mogą przyczynić się do zachowania odpowiedniego stanu psychicznego i fizycznego osób starszych.

Nasz dom znajduje się w malowniczej okolicy. Z tego powodu w sezonie letnim seniorzy mogą korzystać z rehabilitacji na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni. Takie rozwiązanie pozwala zwiększyć komfort życia naszych pacjentów, a także wesprzeć terapię.

Rehabilitacja prywatnie

W naszym domu w okolicach Lublina seniorzy mogą korzystać z rehabilitacji prywatnie. Dzięki temu nie muszą czekać wielu miesięcy w kolejkach, by dostać się do specjalistów. Zatrudniamy profesjonalnych fizjoterapeutów, którzy odpowiednio dobierają ćwiczenia do możliwości pacjenta. Bazują oni na badaniach wykonywanych przez naszych lekarzy, dzięki czemu wiedzą, w jakim stanie jest dana osoba.

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem i innymi przedmiotami, które znacznie usprawniają przebieg rehabilitacji. Wszystkie ćwiczenia odbywają się w dobrze wyposażonych, nowoczesnych obiektach. Prywatna fizjoterapia jest gwarancją odpowiedniego podejścia do pacjentów, które ma ogromne znaczenie w przypadku osób chorych, wymagających długotrwałej rehabilitacji.

Stawiamy na stały personel, dzięki czemu seniorzy mogą nawiązywać relacje z naszymi fizjoterapeutami. Z czasem obdarzają ich dużym zaufaniem, co w pozytywny sposób wpływa na przebieg terapii.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Odpowiemy na wszelkie pytania. Przedstawimy nazwiska pracujących u nas specjalistów, pomagając podjąć decyzję o umieszczeniu bliskiej osoby w naszym domu w okolicach Lublina. Zachęcamy do kontaktu.