W Comfort Place Twoimi najbliższymi zaopiekują się najlepsi specjaliści, którzy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem i ogromną wiedzą. Ciepli, troskliwi i oddani swoim podopiecznym.

Zapewniamy kompleksową opiekę medyczną, która przyda się zarówno pacjentom borykającym się ze schorzeniami wieku starczego, jak i osobom po zabiegach czy całkowicie zdrowym. W naszym ośrodku pracują lekarze o różnych specjalizacjach, dzięki czemu mogą wykonywać podstawowe badania na miejscu i na bieżąco kontrolować stan zdrowia seniora.

OPIEKA LEKARSKA

opieka

Kierownikiem Domu Opieki i Rehabilitacji Comfort Place jest dr Artur Danieluk – doświadczony specjalista z zakresu medycyny rodzinnej i geriatrii. Bezpośrednio nadzoruje i monitoruje pracę całego personelu medycznego ośrodka.

Do jego obowiązków należą:

 • wizyty lekarsko-pielęgniarskie,
 • zlecanie badań diagnostycznych, zabiegów medycznych i rehabilitacyjnych,
 • ocena stanu chorego i jego potrzeb,
 • ocena stanu odżywienia pacjenta i ewentualne wdrażanie procedur żywieniowych,
 • przygotowywanie dokumentacji medycznej (historia choroby, zlecenia, skierowania, karta NRS2002 oceny stanu odżywienia),
 • codzienna analiza raportów pielęgniarskich.

W razie potrzeby przeprowadza konsultacje medyczne – neurologiczne, ortopedyczne, kardiologiczne, psychiatryczne z doświadczonymi specjalistami, pracownikami Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

OPIEKA PIELĘGNIARSKA

Osobą odpowiedzialną za opiekę pielęgniarsko-opiekuńczą w ośrodku jest mgr Monika Kisielewska. Dzięki wcześniejszej pracy na szpitalnym oddziale intensywnej terapii jest osobą z bardzo dużym doświadczeniem, potrafiącą właściwie ocenić i monitorować stan zdrowia chorego.

Do obowiązków pielęgniarskich należy:

 • ocena stanu chorego, monitorowanie potrzeb zdrowotnych i przekazywanie informacji całemu personelowi medycznemu,
 • podawanie pacjentom środków leczniczych, iniekcji i kroplówek,
 • pobieranie krwi na badania laboratoryjne,
 • wymiana cewników,
 • zmiana i kontrola opatrunków,
 • pielęgnacja odleżyn,
 • opieka nad pacjentami z gastrostomią,
 • sporządzanie raportów pielęgniarskich,
 • nadzorowanie pracy opiekunów medycznych.

Pielęgniarki pracujące w naszym ośrodku cechują się przyjaznym podejściem do pacjentów. Stawiamy na stały personel, dzięki czemu osoby starsze mogą nawiązać bliższy kontakt ze specjalistami. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku seniorów, którzy nie lubią zmian i obdarzają pełnym zaufaniem tylko wybrane osoby.

OPIEKUNOWIE MEDYCZNI

Zatrudnieni w naszym ośrodku opiekunowie medyczni są świetnie wyszkoleni, mają duże doświadczenie w opiece geriatrycznej, potrafią we właściwy sposób nawiązać kontakt i więź psychiczną z pacjentami.

Do obowiązków opiekunów medycznych należy:

 • monitorowanie i pomoc w podstawowych czynnościach życiowych pacjenta, np. pomoc przy karmieniu, poruszaniu się,
 • pomoc przy zabiegach np. cewnikowaniu,
 • pomoc przy pielęgnacji ran, odleżyn i przy zmianie opatrunków,
 • zgłaszanie pielęgniarkom i lekarzowi wszelkich zauważonych nieprawidłowości stanu zdrowia pensjonariuszy.

Opieka poszpitalna w okolicach Lublina

W naszym ośrodku w okolicach Lublina pacjenci mogą liczyć na profesjonalną opiekę poszpitalną. Trafiają tu osoby po zabiegach, operacjach, a także te wymagające stałej kontroli lekarzy w związku z odczuwanymi dolegliwościami charakterystycznymi dla podeszłego wieku. Gwarantujemy idealne podejście do każdego pacjenta, dzięki czemu możemy zapewnić naszym podopiecznym odpowiednio dobrane zabiegi, ćwiczenia i inne metody terapii. Obecność lekarzy i pielęgniarek sprawia, że osoby starsze mogą kontynuować farmakoterapię pod okiem specjalistów. Regularnie przeprowadzamy najważniejsze badania, które pozwalają na ocenę stanu zdrowia pacjenta i wdrożenie ewentualnych zmian w sposobie leczenia.

Prywatna opieka medyczna, czyli bezpieczeństwo

Prywatna opieka medyczna w naszym ośrodku pod Lublinem to doskonały wybór dla rodzin, które nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków osobie bliskiej. Niektórzy pacjenci potrzebują stałej kontroli lekarza, a także dostępu do profesjonalnej aparatury. Dla bliskich może być to bardzo duże wyzwanie, wiążące się z koniecznością stworzenia odpowiednich warunków w domu czy mieszkaniu. Zakwaterowanie seniora w naszym ośrodku nie tylko ułatwia opiekę, lecz także gwarantuje, że pacjent pozostanie w dobrych rękach.

Stała opieka medyczna pozwala na szybkie zauważenie ewentualnych nieprawidłowości. To również sposób na to, by monitorować efekty leczenia i wdrażać niezbędne zmiany. Zatrudniamy lekarzy i pielęgniarki z wykształceniem medycznym, którzy specjalizują się w opiece nad osobami starszymi. Dzięki temu wiedzą, jak podchodzić do seniorów i zapewnić im maksymalny komfort przebywania w naszym ośrodku. Pod ich okiem możliwe jest przeprowadzanie bezpiecznej rehabilitacji, która pomaga zachować odpowiednią sprawność umysłową i fizyczną.

Zapraszamy do kontaktu osoby, które chcą zadbać o zdrowie swoich bliskich. W razie jakichkolwiek pytań nasz personel służy pomocą. Zapewniamy też stały dostęp do dokumentacji medycznej powstającej w naszym ośrodku.