Dom opieki i rehabilitacji Comfort Place jest położony w malowniczej miejscowości Jastków. Jest to atrakcyjna podmiejska lokalizacja, w pięknym otoczeniu lasu, pól uprawnych i sadów owocowych. Umożliwia rezydentom regularną interakcję z naturą, wpływając na ich pozytywne samopoczucie. Działka, na której znajduje się dom, sięga bezpośrednio do pobliskiego lasu. Na znajdującej się tam polanie można obserwować podchodzące licznie sarny, jelenie, a także łosie. Zaprojektowany przez Architektów Zieleni ogród stanowi doskonałe miejsce do bezpiecznego oraz komfortowego obserwowania przyrody oraz aktywności rezydentów.

okolica

Dom położony jest zaledwie 7 km od administracyjnej, zachodniej granicy Lublina. Miasto zachęca bogatą architekturą oraz licznymi zabytkami. Na wysoki poziom oferty kulturalnej, przygotowanej także dla seniorów składają się teatry, galerie sztuki, muzea i filharmonia.

Działka, na której usytuowany jest dom, znajduje się nieopodal obszaru Chronionego Krajobrazu ,,Dolina Ciemięgi". Rozwinięta sieć wąwozów, suche doliny o niezwykłej roślinności kserotermicznej malują krajobraz głęboko wciętej doliny rzeki z przylegającymi stokami lessowymi. Obszar charakteryzuje niezwykle barwny krajobraz.

W okolicy Jastkowa znajduje się Muzeum Wsi Lubelskiej, które oferuje międzypokoleniowe cykliczne spotkania edukacyjne dla seniorów. Pensjonariusze mają możliwość aktywnego odpoczynku pośród wiejskich ogrodów.

okolica

Lokalizacja Comfort Place umożliwia rezydentom także na wycieczki do pobliskiego Ogrodu Botanicznego. Jest to niezwykłe miejsce o bogato zróżnicowanym terenie, a także ogromnej bioróżnorodności roślin. Malownicze lessowe wąwozy, stawy, czynne źródła, a także część płaskowyżu jest znakomitym punktem widokowym. Biorąc pod uwagę uzdrawiający wpływ natury, wydaje się, że jest to miejsce idealne dla seniorów. Z tego powodu w naszym domu przeprowadzamy m.in. rehabilitację – także na świeżym powietrzu.

Warto dodać, że Jastków otrzymał III nagrodę w konkursie na najbardziej ekologiczną gminę w Polsce.

Bogata infrastruktura terenu, szlaki oraz ścieżki umożliwiają lokatorom aktywne spędzanie czasu, tym samym wpływając na ich kondycję psychiczną i fizyczną.

Atrakcyjna lokalizacja

Wiele osób nie ma odpowiednich warunków, by zadbać o seniorów we własnym domu. Wciąż chcą jednak utrzymywać stały kontakt ze swoimi bliskimi. Nasz ośrodek znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, do której łatwo dostać się z całego Lublina. Dojazd do domu w Jastkowie zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Na miejscu znajduje się również parking pozwalający na bezpieczne pozostawienie samochodu w trakcie odwiedzin. Mogą Państwo przyjeżdżać do nas bez żadnych limitów, co pozwala na zachowanie stałego kontaktu z seniorem.