Dom Opieki i Rehabilitacji Comfort Place to nowoczesny obiekt zbudowany zgodnie z najnowszymi europejskimi standardami dotyczącymi budowy domów dla osób starszych oraz niepełnosprawnych położony w malowniczej miejscowości Jastków koło Lublina.

Comfort Place zapewnia kompleksową i całodobową opiekę medyczną. Seniorami opiekuje się doświadczony i wykwalifikowany personel – lekarz medycyny Artur Danieluk – geriatra i lekarz specjalista medycyny rodzinnej z długim stażem, pełniacy jednocześnie funkcję kierownika, wysoko wykwalifikowane pielgniarki, opiekunowie medyczni oraz rehabilitanci. Stanowią oni zgrany, przyjazny pacjentowi zespół, zapewniający maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Naszym celem jest stworzenie podopiecznym warunków zbliżonych do domowych z możliwością stałego bezpośredniego kontaktowania się z rodziną. Poprzez świadczenie najwyższej jakości usług medycznych naszym priorytetem jest również podniesienie jakości życia i zapewnienie dobrostanu naszym pacjentom.

 

BUDYNEK

Budynek główny o powierzchni 1000 m2 składa się z 2 pawilonów połączonych przestronnym łącznikiem, pełniącym funkcję pokoju dziennego. W pawilonie zachodnim znajdują się komfortowo urządzone pokoje 1, 2 i 3 osobowe oraz część rehabilitacyjna. Istnieje możliwość wprowadzenia się do Domu z własnymi meblami. We wschodnim pawilonie znajdują się pokoje dla osób niepełnosprawnych i leżących, kuchenka pacjentów, kuchnia oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników. W przestronnym pokoju dziennym wydzielono recepcję, jadalnię z biblioteką pełniąca także funkcję pokoju terapii zajęciowej oraz 2 strefy wypoczynkowe: kominkową oraz cześć z dużym, 1200 litrowym akwarium. W celu zapewnienia mieszkańcom jak najlepszych warunków zamieszkania, obiekt wyposażony został w profesjonalny system wentylacji z rekuperacją. Dom położony jest zaledwie 7 km od administracyjnej, zachodniej granicy Lublina – w spokojnej, malowniczej okolicy, pośród pól i sadów. Działka na której znajduje się dom dochodzi bezpośrednio do pobliskiego lasu.

 

POKOJE

Budynek jest typowym domem bez barier, który pozwala osobom starszym i niepełnosprawnym na łatwe przemieszczanie się.

Wszystkie pokoje wyposażone zostały w komfortową łazienkę, TV, radio, instalację alarmowo-przywoławczą w łazienkach i pokojach, internet – WiFi. Aby uniknąć typowej dla tego typu obiektów monotonii pokoje zostały wyposażone w różnego rodzaju meble, tak, aby każdy pensjonariusz mógł znaleźć klimat właściwy dla siebie.

Aranżacja wnętrz Fleuron Dorota Dragan www.fleuron.pl