Dom opieki i rehabilitacji Comfort Place jest położony w malowniczej miejscowości Jastków. Jest to atrakcyjna podmiejska lokalizacja, w pięknym otoczeniu lasu, pól uprawnych i sadów owocowych. Umożliwia rezydentom regularną interakcję z naturą, wpływając na ich pozytywne samopoczucie. Działka na której znajduje się dom dochodzi bezpośrednio do pobliskiego lasu, tak więc na polanie można obserwować podchodzące licznie sarny, jelenie, a także łosie. Zaprojektowany przez Architektów Zieleni ogród stanowi doskonałe miejsce do bezpiecznego oraz komfortowego obserwowania przyrody oraz aktywności rezydentów.

Dom położony jest zaledwie 7 km od administracyjnej, zachodniej granicy Lublina. Miasto zachęca bogatą architekturą oraz licznymi zabytkami. Na wysoki poziom oferty kulturalnej, przygotowanej także dla seniorów składają się teatry, galerie sztuki, muzea, a także filharmonia.

Działka na której usytuowany jest dom znajduje się nieopodal obszaru Chronionego Krajobrazu ,,Dolina Ciemięgi". Rozwinięta sieć wąwozów, suche doliny o niezwykłej roślinności kserotermicznej malują krajobraz głęboko wciętej doliny rzeki z przylegającymi stokami lessowymi. Obszar charakteryzuje niezwykle barwny krajobraz.

W okolicy Jastkowa znajduje się Muzeum Wsi Lubelskiej, które oferuje międzypokoleniowe cykliczne spotkania edukacyjne dla seniorów. Pensjonariusze mają możliwość aktywnego odpoczynku pośród wiejskich ogrodów.

Lokalizacja Comfort Place umożliwia rezydentom także na wycieczki do pobliskiego Ogrodu Botanicznego. Jest to niezwykłe miejsce o bogato zróżnicowanym terenie, a także ogromnej bioróżnorodności roślin. Malownicze lessowe wąwozy, stawy, czynne źródła, a także część płaskowyżu jest znakomitym punktem widokowym. Wykorzystując uzdrawiający wpływ natury wydaje się, że jest to miejsce idealne dla seniorów.

Warto dodać, że Jastków otrzymał III nagrodę w konkursie na najbardziej ekologiczną gminę w Polsce.

Bogata infrastruktura terenu, szlaki oraz ścieżki umożliwiają lokatorom aktywne spędzanie czasu, tym samym wpływając na ich kondycję psychiczną i fizyczną.